İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?(2017-2018 İmza Beyannamesi Ücreti)

Daha önceki konularımızda 2017 imza sirküsü ücreti fiyatının ne kadar olduğunu detaylıca belirtmiştik. 2017/2018 imza beyannamesi ücretine bakarak notere gitmeden önce üzerinize o kadar tutarı bulundurmanız çok mantıklı olacaktır. Zira imza sirküsü ücretini vermediğinizde veya eksik yatırıldığında belge verilmediğinin altını çizelim.

İmza Sirküsü

İmza beyannamesi olarak da anılan imza sirküsü, genelde şirketler tarafından fazlası ile kullanılır. İmza sirküsü geçerlilik süresine fazlası ile önem verilmelidir. Zira vekalet verilen şahsın, sizlerin tüm mal varlığına el koyma ihtimali hiç de yabana atılacak bir durum değildir. Bu nedenle tavsiyemiz şirket için alınan imza sirküsü, süresi içinde devamlı olarak takip edilmelidir. İmza sirküsü belgesini almak isteyenler öncelikle aşağıdaki belgeleri hazır bulundurmaları önerilir.

  • Şirketin kayıtlı olduğu ticaret sicil gazetesi
  • Vergi Levhası
  • İmza sirküleri çıkaracak kişinin nüfus cüzdanı
  • Ayrıca imza sirgüsü ücretini de ödeyeceksiniz.

Bu belgelerden sonra sizlere en yakın notere giderek hızlıca imza sirküsünü alabilirsiniz.

2017 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

Bir kişinin imza atıp, o kişinin attığı imzanın kendisine ait olduğunu noter üzerinde belgelendirmesi bir nevi tasdik ettirmesine imza sirküsü denir. Bankalar gözünde sözleşme ve belgelere imza atılacağı için imza sirküsü çok önemlidir. Şirketiniz adına bankanızdan hesap açarken veya kredi çekmeniz durumunda kesinlikle bu belge talep edilmektedir. Noter onaylı olduğunda resmi evrak niteliği taşımakta ve her yerde geçerliliği bulunmaktadır. İmza sürgüsünde yer alan imzanızın bütün belgelerde o belgedeki gibi olunması talep edilir.

2017 yılında imza sürgüsü ücretleri 65,40 TLdir. Bu sadece bir nüsha için geçerli olmakta olup 2 veya daha fazla nüsha talep etmeniz durumunda ücret daha fazla artış göstermektedir. İmza sirkü noter ücretleri her sene asgari ücrete baz alınarak güncellenmektedir. Ayrıca evrakta yazılacak olan kelime ve sayfa sayına göre bu fiyatlarda yine değişiklik gösterebilmektedir. 2018 yılında ise imza sirküsü ücretlerine %20 zam yapılması bekleniyor. Yani ortalama olarak 78/79 TL arasında bir tutarı gözden çıkarabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:


Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Banka kredisi finans kredi
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Emre '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kredi notu öğrenme